Alkmaar

Sint Jacobstraat 28

1811 BN, Alkmaar

Wil je weten wat deze woning waard is?

Bereken woningwaarde Ontvang biedadvies

Kenmerken

1907

Bouwjaar

50 m²

Woonoppervlakte

D

D

Energielabel

Woonfunctie

Gebruiksdoel

4

Kamers (2 slaapkamers)

Resale

Bouwtype

Alkmaar B 2776

Kadastrale aanduiding

€ 325.000

Laatst verkocht

Sint Jacobstraat 28 in Alkmaar is een woning gebouwd in 1907 met 50 m² woonoppervlakte. Energielabel D bij een woning uit 1907: met gerichte investeringen in isolatie en installaties is een flinke verbetering mogelijk.

Woningwaarde en WOZ

De laatst bekende vraagprijs was € 325.000 (21-02-2025). In de regio Alkmaar wordt gemiddeld 3,6% overboden.

Woning kopen: waar moet je op letten?

Met 50 m² woonoppervlakte en bouwjaar 1907 is dit een compact huis, ideaal als starterswoning of voor alleenstaanden. Bij woningen van vóór 1970 is het verstandig om extra te letten op de staat van de fundering, het leidingwerk en eventuele aanwezigheid van asbest (bij woningen van vóór 1994). Een bouwkundige keuring kost gemiddeld €300-€500 en kan duizenden euro's aan verborgen gebreken aan het licht brengen. Wil je weten wat Sint Jacobstraat 28 waard is? Met een Percelio Waardebepaling krijg je binnen enkele minuten een onderbouwde waarde-indicatie op basis van Kadaster-transacties en vergelijkbare verkopen in Alkmaar. Ga je bieden? Het Percelio BiedAdvies berekent hoeveel je moet bieden op basis van het overbiedingspercentage, de looptijd en vergelijkbare transacties in de buurt.

Let op: Deze woning is gebouwd vóór 1970. Afhankelijk van de locatie en grondsoort kan de fundering extra aandacht vereisen. In klei- en veengebieden (grote delen van Noord- en Zuid-Holland, Utrecht, Friesland) zijn woningen uit deze periode vaak gebouwd op houten paalfunderingen die door grondwaterdaling kunnen zijn aangetast. Laat een bouwkundige keuring uitvoeren vóór aankoop en vraag specifiek naar de staat van de fundering.

Kaart en omgeving

Kleur op

Geen data

Fundering: informatie

Deze woning is gebouwd in 1907, vóór 1970. Woningen van vóór 1970 kunnen een houten paalfundering of fundering op staal hebben. Informeer bij de verkoper naar de staat van de fundering.

D

Energielabel: Matig

Dit energielabel biedt ruimte voor verbetering. Verduurzaming kan de energiekosten aanzienlijk verlagen.

Mogelijke verduurzamingsmaatregelen:

Spouwmuurisolatie Vloerisolatie HR++ beglazing Zonnepanelen

WOZ-waarde en historie

We hebben voor dit adres nog geen WOZ-waarde opgeslagen. Klik hieronder om de actuele WOZ-waarde en de waardehistorie op te halen bij het Kadaster. Het duurt een paar seconden.

Ontwikkeling woningwaarde

Verkocht

€ 325.000

Dit was de vraagprijs.

Hoeveel moet je bieden?

Vergelijkbare verkopen in de buurt

Nieuwstraat 2

1811BP Alkmaar

-15.4%

€ 275.000

36 m² 1901 3 maanden geleden

Keetgracht 10

1811AL Alkmaar

-8%

€ 299.000

53 m² 1906 4 maanden geleden

Laat 1

1811EA Alkmaar

-7.7%

€ 300.000

54 m² 1909 5 maanden geleden

Koningsweg 11

1811LK Alkmaar

0%

€ 325.000

55 m² 1915 6 maanden geleden

Hoogstraat 20

1811KV Alkmaar

-18.5%

€ 265.000

49 m² 1922 7 maanden geleden

Oosterburgstraat 3

1811AJ Alkmaar

-7.7%

€ 300.000

55 m² 1901 7 maanden geleden

Marktcontext Noord-Holland

Overbiedingspercentage: +3,6%
Boven vraagprijs: 67%

Bron: nvm • 2026-Q1

Percelio Data Team

Laatst bijgewerkt: 22-05-2026 • Bronnen: Kadaster BAG, CBS

BiedAdvies

BiedAdvies aanvragen voor Sint Jacobstraat 28