Luchtfoto Hoopweg 1, Bergen (NH)
Illustratie van het pand
Inzoomen op de kaart
Bergen (NH)

Hoopweg 1

1861 KL, Bergen (NH)

Bouwjaar
1958
Woonoppervlakte
106 m²
Perceeloppervlakte
397 m²
Energielabel
Gebruiksdoel
Woonfunctie
Kadastrale aanduiding
Bergen Noord-Holland A 3866

Dit label hoort bij een woning die veel warmte verliest. Voor een warmtepomp is de afgifte hier vrijwel altijd te klein zonder eerst te isoleren.

Een label volgt NTA 8800 na een opname ter plaatse en is tien jaar geldig. Het zegt niets over wat er sindsdien aan de woning is gedaan.

Hoopweg 1 in Bergen (NH) is een woning gebouwd in 1958 met 106 m² woonoppervlakte. Met energielabel E is deze woning relatief onzuinig. Reken op hogere energiekosten en overweeg verduurzamingsmaatregelen. Dit kan ook een onderhandelingspunt zijn bij de aankoop.

Woningwaarde en WOZ

In de regio Bergen (NH) wordt gemiddeld 4,6% overboden.

Woning kopen: waar moet je op letten?

Met 106 m² woonoppervlakte en bouwjaar 1958 is dit een gemiddeld groot huis, geschikt voor stellen en kleine gezinnen. Bij woningen van vóór 1970 is het verstandig om extra te letten op de staat van de fundering, het leidingwerk en eventuele aanwezigheid van asbest (bij woningen van vóór 1994). Een bouwkundige keuring kost gemiddeld €300-€500 en kan duizenden euro's aan verborgen gebreken aan het licht brengen. Het energielabel E betekent dat deze woning relatief veel energie verbruikt. Reken op hogere maandlasten voor gas en elektriciteit. De kosten voor verduurzaming (isolatie, HR-ketel, zonnepanelen) variëren van €5.000 tot €30.000, maar kunnen deels gefinancierd worden via de hypotheek of de Energiebespaarlening. Na verduurzaming dalen de energiekosten en stijgt de woningwaarde. Wil je weten wat Hoopweg 1 waard is? Met een Percelio Waardebepaling krijg je binnen enkele minuten een onderbouwde waarde-indicatie op basis van Kadaster-transacties en vergelijkbare verkopen in Bergen (NH). Ga je bieden? Het Percelio BiedAdvies berekent hoeveel je moet bieden op basis van het overbiedingspercentage, de looptijd en vergelijkbare transacties in de buurt.

Let op: Deze woning is gebouwd vóór 1970. Afhankelijk van de locatie en grondsoort kan de fundering extra aandacht vereisen. In klei- en veengebieden (grote delen van Noord- en Zuid-Holland, Utrecht, Friesland) zijn woningen uit deze periode vaak gebouwd op houten paalfunderingen die door grondwaterdaling kunnen zijn aangetast. Laat een bouwkundige keuring uitvoeren vóór aankoop en vraag specifiek naar de staat van de fundering.

Kaart en omgeving

Kleur op

Geen data

Fundering: informatie

Deze woning is gebouwd in 1958, vóór 1970. Woningen van vóór 1970 kunnen een houten paalfundering of fundering op staal hebben. Informeer bij de verkoper naar de staat van de fundering.

WOZ-waarde en historie

We hebben voor dit adres nog geen WOZ-waarde opgeslagen. Klik hieronder om de actuele WOZ-waarde en de waardehistorie op te halen bij het Kadaster. Het duurt een paar seconden.

Waardeontwikkeling

Hoe heeft de waarde van Hoopweg 1 zich door de tijd ontwikkeld?

€ 823.087 – 954.639

Geschatte woningwaarde

+19,93%

Afgelopen jaar

Gebaseerd op de landelijke prijsindex (CBS) en het regionale markttempo, geschaald op vergelijkbare verkopen. Het gestippelde deel is een verwachting; de arcering toont de bandbreedte.

Snelle locatie-checks

Indicatieve waarden uit publieke bronnen (RIVM, PDOK). Voor de volledige onderbouwing klik op een check.

Recente vergunningen in de buurt

25 omgevingsvergunningen aangevraagd of verleend binnen 250 m in de afgelopen 12 maanden. Bron: officielebekendmakingen.nl.

september 2026

  • Bouwen Verlengd

    Gemeente Bergen, verlenging beslistermijn aanvraag omgevingsvergunning, Dokter van Peltlaan 12, 1861 KC Bergen (NH), het vergroten van de woning (aanbouw), verzenddatum 12 september 2026 (Z2026-00004268) [omgevingsvergunning]

    Dokter van Peltlaan 12, 1861 KC Bergen (NH) 15-09-2026 bekendmaking
  • Bouwen Aangevraagd

    Gemeente Bergen, aanvraag omgevingsvergunning (regulier) buiten behandeling gelaten, Kleine Dorpsstraat 13A, 1861 KN Bergen (NH), het legaliseren tijdelijk (3 jaar) gebruik als winkel en van het bouwen poort, verzenddatum 7 september 2026 (Z2026-00003475) [omgevingsvergunning]

    Kleine Dorpsstraat 13A, 1861 KN Bergen (NH) 14-09-2026 bekendmaking
  • Bouwen Verlengd

    Gemeente Bergen, verlenging beslistermijn aanvraag omgevingsvergunning, Kruisweg 29, 1861 LA Bergen (NH), het vergroten van de woning op de verdieping, verzenddatum 31 augustus 2026 (Z2026-00006063) [omgevingsvergunning]

    Kruisweg 29, 1861 LA Bergen (NH) 02-09-2026 bekendmaking

augustus 2026

  • Kappen Aangevraagd

    Gemeente Bergen, ontvangen aanvraag omgevingsvergunning, Beemsterlaan 3, 1861LH Bergen (NH), het kappen van een kastanjeboom, datum ontvangst 21 augustus 2026 (Z2026-00007355) [omgevingsvergunning]

    Beemsterlaan 3, 1861LH Bergen (NH) 28-08-2026 bekendmaking
  • Bouwen Aangevraagd

    Gemeente Bergen, ontvangen aanvraag omgevingsvergunning, Kruisweg 29, 1861 LA Bergen (NH), het vergroten van de woning op de verdieping, datum ontvangst 6 juli 2026 (Z2026-00006063) [omgevingsvergunning]

    Kruisweg 29, 1861 LA Bergen (NH) 27-08-2026 bekendmaking

juli 2026

  • Bouwen Verleend

    Gemeente Bergen, aanvraag omgevingsvergunning (regulier) verleend, Karel de Grotelaan 7, 1861 KH Bergen (NH), het plaatsen van een erfafscheiding (hekwerk), verzenddatum 28 juli 2026 (Z2026-00003732) [omgevingsvergunning]

    Karel de Grotelaan 7, 1861 KH Bergen (NH) 30-07-2026 bekendmaking
  • Bouwen Aangevraagd

    Gemeente Bergen, ontvangen aanvraag omgevingsvergunning, Plein 38 (Harmonie-locatie), 1861 JZ Bergen (NH), het bouwen van 26 woningen met winkelruimtes, datum ontvangst 15 juli 2026 (Z2026-00006400) [omgevingsvergunning]

    Plein 38 (Harmonie-locatie), 1861 JZ Bergen (NH) 22-07-2026 bekendmaking
  • Kappen Verleend

    Gemeente Bergen, aanvraag omgevingsvergunning (regulier) verleend voor noodkap met herplantplicht, Sint Adelbertuslaan 11, 1861 TK Bergen (NH), het kappen van een monumentale boom, verzenddatum 14 juli 2026 (Z2026-00006107) [omgevingsvergunning]

    Sint Adelbertuslaan 11, 1861 TK Bergen (NH) 16-07-2026 bekendmaking
  • Bouwen Aangevraagd

    Gemeente Bergen, ontvangen aanvraag omgevingsvergunning, Emmalaan 10, 1862 ET Bergen (NH), het vergroten van de woning (aanbouw en dakkapel), en het wijzigen van de gevels, datum ontvangst 10 juli 2026 (Z2026-00006225) [omgevingsvergunning]

    Emmalaan 10, 1862 ET Bergen (NH) 15-07-2026 bekendmaking
  • Kappen Aangevraagd

    Gemeente Bergen, ontvangen aanvraag omgevingsvergunning, Sint Adelbertuslaan 11, 1861 TK Bergen (NH), het kappen van een monumentale boom, datum ontvangst 7 juli 2026 (Z2026-00006107) [omgevingsvergunning]

    Sint Adelbertuslaan 11, 1861 TK Bergen (NH) 13-07-2026 bekendmaking
  • Kappen Verleend

    Gemeente Bergen, aanvraag omgevingsvergunning (regulier) verleend met herplantplicht, Dreef 20 (nabij), 1861 TZ Bergen (NH), het kappen van een es, verzenddatum 7 juli 2026 (Z2026-00005502) [omgevingsvergunning]

    Dreef 20 (nabij), 1861 TZ Bergen (NH) 09-07-2026 bekendmaking
  • Overig Aangevraagd

    Gemeente Bergen, ontvangen aanvraag omgevingsvergunning, Middenpad 2S, 1861 KM Bergen (NH), het tijdelijk permanent bewonen van de recreatiewoning, datum ontvangst 29 juni 2026 (Z2026-00005835) [omgevingsvergunning]

    Middenpad 2S, 1861 KM Bergen (NH) 02-07-2026 bekendmaking

juni 2026

  • Overig Verlengd

    Gemeente Bergen, verlenging beslistermijn aanvraag omgevingsvergunning, Karel de Grotelaan 7, 1861 KH Bergen (NH), het plaatsen van een erfafscheiding (hekwerk) (GAO 15-06), verzenddatum 15 juni 2026 (Z2026-00003732) [omgevingsvergunning]

    Karel de Grotelaan 7 17-06-2026 bekendmaking
  • Bouwen Aangevraagd

    Gemeente Bergen, ontvangen aanvraag omgevingsvergunning, Dorpsstraat 7A, 1861 KT Bergen (NH), het vergroten van de woning, datum ontvangst 6 maart 2026 (Z2026-00002146) [omgevingsvergunning]

    Dorpsstraat 7A 15-06-2026 bekendmaking
  • Overig Verlengd

    Gemeente Bergen, verlenging beslistermijn aanvraag omgevingsvergunning, Duinvoetweg 11 (zuid van), 1871 EA Schoorl, het plaatsen van een erfafscheiding/hekwerk, verzenddatum 8 juni 2026 (Z2026-00003434) [omgevingsvergunning]

    Duinvoetweg 11 10-06-2026 bekendmaking

mei 2026

  • Kappen Verleend

    Gemeente Bergen, aanvraag omgevingsvergunning (regulier) verleend, Dorpsstraat 31, 1861 KT Bergen (NH), het kappen van een boom met herplantplicht, verzenddatum 22 mei 2026 (Z2026-00003883) [omgevingsvergunning]

    Dorpsstraat 31 27-05-2026 adres bekendmaking
  • Uitweg / inrit Verleend

    Gemeente Bergen, aanvraag omgevingsvergunning (regulier) verleend, nabij Delverspad 4, 1934 AE Egmond aan den Hoef, het verplaatsen van de bestaande uitweg, verzenddatum 12 mei 2026 (Z2026-00003005) [omgevingsvergunning]

    Delverspad 4 15-05-2026 adres bekendmaking
  • Bouwen Aangevraagd

    Gemeente Bergen, ontvangen aanvraag omgevingsvergunning, Dokter van Peltlaan 12, 1861 KC Bergen (NH), het vergroten van de woning (aanbouw), datum ontvangst 8 mei 2026 (Z2026-00004268) [omgevingsvergunning]

    Dokter van Peltlaan 12 13-05-2026 adres bekendmaking
  • Overig Aangevraagd

    Gemeente Bergen, aanvraag omgevingsvergunning (regulier) buiten behandeling gelaten, Dorpsstraat 28, 1861 KW Bergen (NH), het vervangen van de kozijnen, verzenddatum 8 mei 2026 (Z2026-00001624) [omgevingsvergunning]

    Dorpsstraat 28 12-05-2026 adres bekendmaking
  • Kappen Aangevraagd

    Gemeente Bergen, ontvangen aanvraag omgevingsvergunning, Dorpsstraat 31, 1861 KT Bergen (NH), het kappen van een boom, datum ontvangst 23 april 2026 (Z2026-00003883) [omgevingsvergunning]

    Dorpsstraat 31 04-05-2026 adres bekendmaking

april 2026

  • Overig Aangevraagd

    Gemeente Bergen, ontvangen aanvraag omgevingsvergunning, Duinvoetweg 11 (zuid van), 1871 EA Schoorl, het plaatsen van een erfafscheiding, datum ontvangst 13 april 2026 (Z2026-00003434) [omgevingsvergunning]

    Duinvoetweg 11 24-04-2026 adres bekendmaking
  • Overig Verleend

    Gemeente Bergen, aanvraag omgevingsvergunning (regulier) verleend, Sint Antoniusstraat 26, 1861 LE Bergen (NH), het aanleggen van een looppad , verzenddatum 22 april 2026 (Z2026-00003015) [omgevingsvergunning]

    Sint Antoniusstraat 26 24-04-2026 adres bekendmaking
  • Overig Aangevraagd

    Gemeente Bergen, ontvangen aanvraag omgevingsvergunning, Karel de Grotelaan 7, 1861 KH Bergen (NH), het plaatsen van een erfafscheiding (hekwerk), datum ontvangst 21 april 2026 (Z2026-00003732) [omgevingsvergunning]

    Karel de Grotelaan 7 24-04-2026 adres bekendmaking
  • Kappen Verleend

    Gemeente Bergen, aanvraag omgevingsvergunning (regulier) verleend met herplantplicht, Oostgrasdijk 4 (zuid van), 1871 AK Schoorl, het kappen van een es, verzenddatum 20 april 2026 (Z2026-00003153) [omgevingsvergunning]

    Oostgrasdijk 4 22-04-2026 adres bekendmaking
  • Bouwen Verleend

    Gemeente Bergen, aanvraag omgevingsvergunning (regulier) verleend, Kleine Dorpsstraat 24, 1861 KN Bergen (NH), het planologisch mogelijk maken van een woning op de begane grond, verzenddatum 8 april 2026 (Z2025-00007370) [omgevingsvergunning]

    Kleine Dorpsstraat 24 10-04-2026 adres bekendmaking

Locatie-data uit publieke bekendmakingen; nauwkeurigheid wisselt per gemeente. Voor een volledig overzicht of officiële stukken raadpleeg officielebekendmakingen.nl of het Omgevingsloket.

Marktcontext Noord-Holland

Overbiedingspercentage: +4,6%
Boven vraagprijs: 71%

Bron: nvm • 2026-Q2

Percelio Data Team

Deze pagina is samengesteld op basis van openbare bronnen: BAG (Kadaster), WOZ-waarden en CBS-statistieken. De getoonde verkoopprijzen zijn vraagprijzen zoals gepubliceerd op Funda.

Laatst bijgewerkt: 21-09-2026 • Bronnen: Kadaster BAG, CBS

BiedAdvies

BiedAdvies aanvragen voor Hoopweg 1

Ontvang een datagedreven biedadvies op basis van vergelijkbare verkopen, WOZ-waarden en marktdata.

Selecteer een adres uit de suggesties.

Geen adres gevonden. Probeer een andere schrijfwijze (bijv. "Kerkstraat 10 Amsterdam").

Je rapport wordt naar dit adres gestuurd.

Na betaling kun je extra gegevens invullen voor een nauwkeuriger advies.

Beveiligde betaling via iDEAL en Wero Visa Mastercard Apple Pay
Bij een makelaar: €595 tot €995
Rapporten

Officiële rapporten voor dit perceel

Direct bestelbaar zonder account: alle officiële maten en kadastrale gegevens van Hoopweg 1 als PDF in je mailbox.

Maatvoeringsrapport

€ 19,50

Alle officiele maten van je perceel: de lengte van elke grens, hoekpunten met GPS-coordinaten, de afstand van de bebouwing tot de erfgrens, en per maat de nauwkeurigheid volgens de kwaliteitslabels van het Kadaster.

Bestel voor € 19,50

Binnen enkele minuten als PDF in je mailbox

Perceelrapport

€ 12,95

Alles over een perceel in een rapport: kadastrale kaart, luchtfoto, adressen en gebouwen, bestemming, bodem en de lengte van de grenzen. Ideaal als eerste check bij aankoop of verbouwplannen.

Bestel voor € 12,95

Binnen enkele minuten als PDF in je mailbox

Percelio
Percelio
Online
Percelio
Waarmee kan ik je helpen?